fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Nowa Lewica w powiecie włocławskim

Zgodnie z harmonogramem, przyjętym w uchwale Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Wojewódzkiego Nowej Lewicy w Nakle nad Notecią, 22 listopada odbyło się ogólne zebranie organizacji partii w powiecie włocławskim. Uczestniczyli w nim dwaj współprzewodniczący Nowej Lewicy w Kujawsko-Pomorskiem Piotr Hemmerling i Jacek Warczygłowa.

 

Celem zebrania było przede wszystkim wybranie nowych władz powiatowych dla połączonych dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny.

Dokonano tego w tajnym głosowaniu, powierzając funkcję przewodniczącego powiatowego Stanisławowi Pawlakowi. Jest on długoletnim działaczem lewicy, działającym w kraju, województwie, w powiecie włocławskim, poczynając od rodzinnej gminy Lubraniec.

A tak sam opowiada o swej aktywności politycznej i samorządowej: Moja praca w samorządzie trwa ponad 28 lat. Od 1993 do 2002 roku byłem burmistrzem Lubrańca. Łączyłem tę funkcję z mandatem posła na Sejm RP, a od 1998 r. z mandatem radnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Radnym województwa jestem szóstą kadencję, czyli z najdłuższym stażem wśród radnych.

Jestem jedynym reprezentantem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, teraz Nowej Lewicy w samorządzie naszego województwa.  Mimo takiej sytuacji staram się być aktywnym radnym i realizować Program Samorządowy SLD z 2018 r. pt. „Silny samorząd, demokratyczna Polska”. Jego zapisy stanowią główną treść Programu Wyborczego SLD Lewica Razem Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2018 – 2023, którego jestem autorem. Mam nadzieję, że aktualne treści tego programu będziemy realizować do końca kadencji, obecnie pod szyldem Nowej Lewicy.

powiat wloclawski prezydium   lideerzy NL

Dodajmy, że Stanisław Pawlak jest także członkiem Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

Wiceprzewodniczącą powiatową wybrana została Katarzyna Figel-Stolcman (frakcja SLD), kierująca na co dzień biurem poselskim Roberta Kwiatkowskiego we Włocławku.

Funkcję sekretarza powiatowego pełnić będzie mieszkaniec Lubrańca Rafał Czubakowski (frakcja SLD), członek Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

W związku z tym, że w powiecie włocławskim nie istnieją struktury partii Wiosna, nie występuje tu  funkcja „współprzewodniczącego”, a wybrane osoby reprezentują wyłącznie frakcję SLD.

Podczas zebrania, Piotr Hemmerling, w imieniu własnym i Jacka Warczygłowy serdecznie pogratulował nowo wybranym władzom powiatowej organizacji i życzył powodzenia w realizacji lewicowych idei.

 

Fot. delegaci

Opr. nim, 22 listopada 2021 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem